0 Flares 0 Flares ×

okulary = optyk = salon optyczny = badanie wzroku = białystok okulary progresywne soczewki kontaktowe okulary do samochodu

                                        

Niezależnie od tego czy zakładane na gałkę oczną czy montowane do opraw okularowych to są soczewki. Możemy podzielić je na okularowe i kontaktowe. Popularna kiedyś nazwa „szkła” może jeszcze funkcjonuje natomiast w okularach także montuje się soczewki a szkło jako materiał w optyce okularowej chyba definitywnie przeszedł do historii. Od lat w materiałach mineralnych nie powstała żadna nowa technologia służąca korekcji wzroku.

                                        

Soczewki okularoweSoczewki okularowe można dzielić ze względu na konstrukcję, budowę, materiał z którego zostały wykonane czy ich przeznaczenie. Charakteryzuje je różna wytrzymałość, jakość i zastosowanie, do którego się nadają. Mogą mieć powłoki uszlachetniające i ułatwiające funkcjonowanie okularnikom.

czytaj więcej …

soczewki kontaktowe

Wraz z rozwojem technologii soczewki kontaktowe korygują coraz więcej wad wzroku. Astygmatyzm lub presbiopia. Materiały zastosowane do ich produkcji przepuszczają coraz więcej tlenu co pozwala na bezpieczniejsze użytkowanie i dłuższe czasy kontaktu rogówką.

czytaj więcej…

                                        

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 0 Flares ×