• okulary przeciwsłoneczne

0 Flares 0 Flares ×

Okulary przeciwsłoneczne można kupić wszędzie, każdy butiki w galeriach handlowych oferują taki asortyment. Dlaczego nie sprzedam Ci okularów przeciwsłonecznych za 20 lub 30zł? Odpowiedź jest następująca – te produkty zwane potocznie okularami nie posiadają żadnych właściwości soczewki optycznej a widoczność w nich jest gorsza niż bez. To nic innego jak zwykły kolorowy plastik, który nie tylko męczy oko i nie chroni przed promieniowaniem UV, a nawet przeciwnie zwiększają oddziaływanie szkodliwego promieniowania UV na oczy. Jak to możliwe skoro brzmi wręcz paradoksalnie?

Pseudo okulary przeciwsłoneczne zmniejszają ilość światła widzialnego wpadającego do oka przez co rozszerza się źrenica (zupełnie jak po wejściu do ciemnego pomieszczenia) i do oka w ten sposób wnika więcej niewidzialnego, ale jakże szkodliwego promieniowania, bo dwukrotne zwiększenie źrenicy powoduje czterokrotny wzrost promieniowania UV wpadającego do oka.

Zaznaczamy, że zdjęcia są jedynie przykładem asortymentu okularów przeciwsłonecznych jakim dysponujemy. Okulary przeciwsłoneczne przedstawione na fotografiach nie stanowią oferty salonu. Ich dostępność na miejscu zależy od tego czy znajdują się w danym momencie na magazynie. Wszystkie zdjęcia są naszego autorstwa i przedstawiają okulary przeciwsłoneczne.

                                            

polaryzacja - okulary przeciwsłoneczneOślepienie słoneczne powstaje gdy światło odbija się od powierzchni wody, śniegu, piasku, czy asfaltu. Okulary, które Ci proponuję posiadają soczewki szklane lub z plastiku o właściwościach szkła optycznego o mocy zerowej, barwione lub z naniesionymi powłokami filtry UV, oraz polaryzacyjne, które do oczu dopuszczają tylko światło pionowe odpowiedzialne za kolor i kontrast, pochłaniając światło poziome niosące ze sobą odblaski i zakłócenia. Wszystkie nasz okulary przedstawione na fotografiach powyżej posiadają pełną ochronę przed promieniowaniem UV a zdecydowana większość z nich także polaryzację.

                                            

soczewki okularowe barwione - okulary przeciwsłoneczne korekcyjne

Jeżeli nosisz okulary korekcyjne możesz posiadać także okulary przeciwsłoneczne. Proponuje Ci wybór oprawy i montaż w niej soczewek fotochromowych lub najlepiej i najkorzystniej wykonanie drugiej pary z soczewkami korekcyjnymi barwionymi z możliwością dodania powłoki antyrefleksyjnej i polaryzacyjnej. By zobaczyć przykłady barwienia soczewek kliknij na paletę po lewej. Soczewki barwione mają przewagę nad fotochromowymi, gdyż są one tak samo zaciemnione stale, nie zależnie od temperatury i tego czy jesteś w samochodzie. Fotochromy zaciemniają się pod wpływem promieniowania UV, którego ilość jest ograniczona w pomieszczeniach zamkniętych w tym także wewnątrz pojazdów.

                                            

 

damskie okulary korekcyjne

Damskie oprawki okularowe obecnych czasach wyróżnia je bogatość kolorów i fantazja kształtów. Okulary przestały być dawno nudne a przynajmniej takie nie powinne być. Proszę przekonaj się sama jakie oprawki możesz wybrać.  więcej … 

okulary męskie

Mężczyźni powinni wiedzieć, że okulary mogą dodać Wam szyku, stylu, zdecydowanego imęskiego wyglądu. Wiele Pań twierdzi, że okularnicy są seksowni i eleganccy zatem zastanówcie się i wybierzcie coś dla siebie. więcej …

dziecko

Dzieci to klienci szczególni: wymagają oprawek niezwykle odpornych, ładnych i kolorowych a zarazem funkcjonalnych i antyalergicznych. Pytanie rodziców brzmi czy uda się to wszystko połączyć ??? więcej …

                                           

 

 

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 0 Flares ×