• okulary korekcyjne męskie

0 Flares 0 Flares ×

Panowie powinniście wiedzieć, że okulary mogą dodać Wam szyku, stylu, zdecydowanego i męskiego wyglądu. Wiele Pań twierdzi, że okularnicy są seksowni i eleganccy zatem zastanówcie się i wybierzcie coś dla siebie. Okulary korekcyjne męskie powinny być dobrze dopasowane aby osiągnąć taki efekt i w tym celu warto skontaktować się ze specjalistą.

Zaznaczamy, że zdjęcia są jedynie przykładem asortymentu z zakresu okulary korekcyjne męskie jakim dysponujemy. Oprawy przedstawione na fotografiach nie stanowią oferty salonu. Ich dostępność na miejscu zależy od tego czy znajdują się w danym momencie na magazynie. Wszystkie zdjęcia są naszego autorstwa i przedstawiają okulary korekcyjne męskie.

                                           

damskie okulary korekcyjne

Damskie oprawki okularowe obecnych czasach wyróżnia je bogatość kolorów i fantazja kształtów. Okulary przestały być dawno nudne a przynajmniej takie nie powinne być. Proszę przekonaj się sama jakie oprawki możesz wybrać.

dziecko

Dzieci to klienci szczególni: wymagają oprawek niezwykle odpornych, ładnych i kolorowych a zarazem funkcjonalnych i antyalergicznych. Pytanie rodziców brzmi czy uda się to wszystko połączyć ???

słońce - okulary przeciwsłoneczne

Okulary przeciwsłoneczne powinne być modne, eleganckie z pewnością także dobrze dobrane ale przede wszykim powinne spełniać swoją funkcję: chronić przed szkodliwym promieniowaniem UV.

                                           

Okulary korekcyjne męskie – jak wybrać kształt do Twojej twarzy?

Proszę pamiętaj, że okulary nie mogą tylko korygować wadę wzroku ale przede wszystkim zdobić twarz. Odradzamy wybór okularów w przymierzalniach internetowych dlatego takiej tu nie znajdziesz. Na komfort noszenia i wygląd składa się więcej czynników niż nałożenie kształtu oprawy na wgrane zdjęcie. Dobierając oprawę pamiętaj by:

  • umożliwiała Ci normalne wykonywanie codziennych czynności, nie ograniczała pola widzenia,
  • zapewniała dobre samopoczucie, bo to Ty ją będziesz nosił;
  • zdobiła Ciebie w oczach innych ludzi, tu powinieneś polegać na zdaniu optyka, pomógł dobrać już nie jedną oprawę do niejednej twarzy.

Większość twarzy da się zaliczyć do jednego z pięciu podstawowych kształtów (patrz poniżej). Oczywiście niezależnie od tego, do każdej twarzy, możesz dobrać szereg okularów, tak korekcyjnych jak przeciwsłonecznych. Każda kolekcja zawiera wzory zaprojektowane tak, aby pasowały do różnych indywidualnych kształtów. Ten mały przewodnik być może pozwoli Ci łatwiej wybrać najlepszą oprawkę dla siebie. Pamiętaj jednak, że rady zapisane poniżej mają jedynie poglądowy a nie wiążący charakter. Nie uwzględniają szczegółów związanych z kolorystyką, np: ciemne kolory ramek nie pasują do ciemnej oprawy oczu. Nie każdy kolor pasuje do Twojej karnacji i włosów. Każda z opraw inaczej układa się na innych twarzach dlatego zachęcam Cię byś wyboru dokonywał korzystając z poniższych kierunków, jednak  wybierał okulary korekcyjne męskie pod okiem fachowca. Bardzo ważne jest, by dobrane oprawki były zgodne z Twoim gustem i byś czuł się w nich dobrze.

twarz trójkątna - Okulary korekcyjne męskie

twarz trójkątna – ten kształt twarzy charakteryzuje szerokie czoło, oraz wąskie usta i podbródek. Najodpowiedniejsze będą okulary z delikatną obwódką i prostą poziomą linią. To jest twarz do której z pewnością pasują „kocie kształty”. Powinny być noszone niezbyt wysoko. Należy raczej unikać dużych oprawek z szerokim mostkiem i w wyrazistych kolorach.

twarz podłużna

twarz podłużna – dla twarzy podłużnej odpowiednie są zaokrąglone kształty oprawek, jak dla kwadratowej. W tym przypadku jednak lepiej jest gdy linia okularów wypada możliwie w połowie wysokości twarzy. Zmniejsza to wrażenie wydłużenia.

twarz okrągła

twarz okrągła – dla zmniejszenia wrażenia okrągłości, wybierz raczej okulary o kanciastych, prostych kształtach, typowe prostokštne oprawy. Wyraziste ciemne kolory, także zmniejszają wrażenie pulchności.

twarz kwadratowa

twarz kwadratowa – odpowiednie dla tego kształtu twarzy, są okulary lekko zaokrąglone. Górna część oprawki powinna lokować się raczej wysoko. Daje to efekt optycznego wydłużenia linii szczęki.

twarz owalna

twarz owalna – jesteś w szczęśliwej sytuacji. Większość okularów korekcyjnych pasuje do kształtu Twojej twarzy. Pozostaje tylko dobrać ich właściwy rozmiar, kolor fason. Możesz rozważaćwybór stylu pomiędzy spokojnym i awangardowym. Masz pełen komfort i możliwości wyboru.

Okulary korekcyjne muszą dobrze leżeć na nosie:
  • szeroki nos” – radzimy okulary korekcyjne męskie raczej szerokie i duże. Mała oprawa może nadmiernie eksponować i pod kreślać wielkość nosa.
  • długi nos” – dobrym wyborem będą oprawki z silnie zaznaczoną krawędzią zewnętrzną. Kieruje to uwagę w stronę skroni a zarazem odciąga od nosa. Podwójny mostek skraca nieco wydłużoną linię nosa.
  • mały nos” – okulary korekcyjne męskie z wysokim i jasnym mostkiem, powiększają optycznie i wydłużają zbyt mały nos.

                                           

Wybierając okulary korekcyjne musisz brać pod uwagę:
  • przeznaczenie okularów – jeśli kupujesz okulary korekcyjne do czytania, oprawki powinny być stosunkowo duże, aby nie zawężały pola widzenia u dołu gdzie zwykle umieszczasz tekst, który czytasz. Jeśli zaś okulary mają służyć do codziennego użytku – oprawki mogą być mniejsze, jednak na tyle duże byś oprócz efektownego wyglądu miał komfort patrzenia. Niektórym osobom nie przeszkadzają oprawki bardzo wąskie, jednak jest to kwestia indywidualnego wyboru. Ważne żebyś to ty czuł się dobrze a okulary korekcyjne  obok efektywnego wyglądu nie stanowiły utrudnienia w codziennych sytuacjach. Nawet soczewki progresywne są już na tyle zaawansowane technicznie, że można je zamontować do wąskich opraw, co jeszcze niedawno było zupełnie nie do pomyślenia.
  • wielkość (grubość) szkieł – nie wszystkie oprawki są przystosowane do montażu szkieł o grubych krawędziach. Obecnie dostępne są wprawdzie cienkie szkła nawet o dużej mocy optycznej, jednak są one nieco droższe, w związku z czym trzeba liczyć się z większym kosztem okularów korekcyjnych w zamian za estetyczny wygląd..
  • podatność na uczulenia – niektóre typy oprawek mogą wywoływać reakcje alergiczne. Jeśli więc jesteś alergikiem – szukaj oprawek antyalergicznych (hypoalergicznych).
  • stopień złożoności budowy oprawek – każde okulary korekcyjne trzeba czyścić i konserwować, więc jeśli oprawki będą zbyt skomplikowane i rozbudowane, zajmie Ci to kilkakrotnie więcej czasu niż w przypadku oprawek prostych.
0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 0 Flares ×