okulary do samochodu

0 Flares 0 Flares ×
Dla kierowców czyli jakie okulary do samochodu?

Dlaczego nie ma ma uniwersalnych okularów do samochodu. Proszę zrozumieć, że w optyce nie ma możliwości tzw. dokładania wyposażenia dodatkowego i jeżeli do antyrefleksu dodamy polaryzację okulary będą super ale nie sprawdzą się po zmroku. Nie ma możliwości zrobienia jednej pary okularów do samochodu na wszelkie okoliczności.

                                          

okulary do samochodu: antyrefleks

Powłoki ANTYREFLEKS, dzięki którym zwiększa się komfort widzenia i zdolność postrzegania szczegółów, a co za tym idzie zmniejsza zmęczenie oczu, nie muszę dodawać chyba że zwiększa się bezpieczeństwo, Twoje i osób które jadą z Tobą w samochodzie. Anyrefleks uważany początkowo za powłokę do komputera jest w rzeczywistości uszlachetnieniem ułatwiającym życie na co dzień. Można powiedzieć, że obecnie to standard a okulary bez powłok AR wykonuje się na wyraźne zlecenie zamawiającego. Jakość powłok antyrefleksyjnych jest różna, są tańsze i lepsze. Jednoznacznie trzeba powiedzieć, im lepsze uszlachetnienie tym większy komfort i zadowolenie z okularów.

                                          

okulary do samochodu: polaryzacja

JAZDA W SŁOŃCU, okulary wyposażone w soczewki z POLARYZACJĄ       

 Oślepienie słoneczne powstaje gdy światło odbija się od powierzchni asfaltu lub szyby samochodu jadącego z przeciwka. Soczewki polaryzacyjne, które do oczu dopuszczają tylko światło pionowe odpowiedzialne za kolor i kontrast, pochłaniają światło poziome niosące ze sobą odblaski i zakłócenia.Soczewki polaryzacyjne mogą być zastąpione magnetycznym nakładkami przeciwsłonecznymi lub gotowymi okularami przeciwsłonecznymi ale okulary do samochodu powinny być koniecznie z polaryzacją. Wybór pozostawiam Tobie, z pewnością będzie on uzależniony od tego czy potrzebujesz okularów z korekcją czy jedynie ochronnych o mocy zerowej.

                                         

okulary do samochodu: blue blocker

JAZDA NOCĄ, WE MGLE LUB DESZCZU, czyli soczewka z powłoka BLUE BLOCKER

 Jak to działa? Zapraszam, na miejscu pokaże Ci wzorzec takiej soczewki, będziesz mógł ocenić czy to co przeczytasz poniżej jest faktycznie prawdą …. Są to specjalne powłoki, przydatne nocą i w czasie mgły lub innych trudnych warunków atmosferycznych, zwłaszcza podczas jazdy samochodem.
Ich działanie polega na rozjaśnianiu obrazu, wykorzystano tu selektywne filtry absorpcyjne, które odcinają długości fal, niepożądane z psychofizycznego punktu widzenia, zapewniając transmisję światła z zakresu spektralnego dopasowanego do maksymalnej czułości widmowej oka. Poprzez wyeliminowanie nużącego wzrok promieniowania fioletowo-niebieskiego uzyskuje się efekt rozjaśnienia pola widzenia. Przepuszczane przez okulary promieniowanie powoduje spadek ciśnienia śródgałkowego, wzrost wrażliwości słuchowej i zdolności do pracy mięśniowej, charakteryzuje się zatem ogólnie uspakajającym oddziaływaniem na organizm.
Powłoki te nie tylko poprawiają ocenę odległości, uspakajają, chronią także przed promieniowaniem UV – proponuje Ci połączenie w ramach tego samego kosztu powłoki BLUE BLOCKER z powłoką antyrefleksyjną. Wspomniane soczewki możesz zamówić z korekcją lub mocą zerową.

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 0 Flares ×